Zalety kredytu samochodowego

Zakup auta, motocykla czy też innego pojazdu bardzo często wiąże z koniecznością zaciągnięcia dodatkowego zobowiązania. Osoby nie posiadające wystarczających środków finansowych powinny zwrócić uwagę na ogólnodostępne kredyty samochodowe ponieważ mogą być one wówczas ogromną pomocą. Decyzję o zaciągnięciu zobowiązania warto jednak poprzedzić weryfikacją zalet i wad wspomnianego rozwiązania. Jak każdy inny kredyt ten również posiada zarówno szereg wad jak i zalet dlatego też warto je przeanalizować.

  • Kredyt samochodowy jest często tańszy od popularnego kredytu gotówkowego po który często sięgają Polacy
  • Zaciągnięcie kredytu samochodowego wiąże się z koniecznością wykupienia polisy AC.
  • Kredyt samochodowy jest rozwiązaniem dla osób, które gotowe są spełnić szereg dodatkowych formalności i często zmierzyć się też z wieloma trudnościami.

Kredyt samochodowy jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych przez osoby, które zamierzają dokonać kupna pojazdu . Pamiętajmy również o tym, że za pomocą kredytu samochodowego sfinansować można również kupno motocykla, skutera, autobusu, a nawet motorówki. Celowość rozwiązania pozwoli zastosować nam dodatkowe zabezpieczenie w postaci przedmiotu finansowania, co przekłada się na atrakcyjniejszą dla kredytobiorcy cenę.

Poszukiwania najlepszej dla nas oferty warto wesprzeć porównywarką kredytów samochodowych. Jet to łatwy i szybki sposób na dopasowanie oferty do naszych potrzeb i oczekiwań.

Zalety kredytu samochodowego

Kiedy mamy już wybrany wymarzony pojazd, a stan naszych oszczędności nie pozwala na sfinansowanie całości zakupu z własnych środków, jedynym rozwiązaniem okazuje się być kredyt. Wybierając rozwiązanie w postaci kredytu samochodowego, możemy liczyć na:

niższy w porównaniu z kredytem gotówkowym koszt, każdy bank stosując dodatkowe zabezpieczenia na przedmiocie finansowania, i znacznie ogranicza swoje ryzyko. Najczęściej spotykane formy zabezpieczeń to zastaw rejestrowy, przewłaszczenie oraz cesja z polisy AC, okres finansowania sięgający nawet 10 lat. Rozłożenie spłaty kredytu na kilka lat pozwoli znacznie obniżyć kwotę miesięcznej raty i dostosować ją do własnych możliwości.

wyższą w porównaniu z kredytem gotówkowym kwotę zobowiązania. Wysokość kredytu uzależniona jest od naszej zdolności kredytowej oraz od limitów stosowanych przez poszczególne banki. Kwota kredytu sięgać może nawet kilkuset tysięcy złotych, dogodny wariant spłaty. Zaciągnięte zobowiązanie może być spłacane w ratach równych lub malejących, oraz z zastosowaniem raty balonowej, która przypada na koniec okresu finansowania.

Przez Wariusz Mlazło | w środa, wrzesień 11 2019 11:20