Depozyty w Idea Banku

0
186

Lokata skarbonka Plus w Idea Banku.

Idea Bank należy do grona banków, które cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Jest to bank jaki stara się przygotować dla swoich klientów jak najwięcej ofert zarówno kredytów jak i lokat bankowych. Tych drugich mamy wiele i mamy w czym wybierać. Jedną z ofert Idea Banku jest Lokata SKARBONKA PLUS. Na depozyt można wpłacić od 500 złotych do aż 1 000 000 złotych. Oferta została tak skonstruowana, aby mogli z niej skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci banku, ale pod warunkiem, ze założą w nim konto. Mamy możliwość założenia lokaty skarbonki online lub poprzez aplikację mobilną. Stałe oprocentowanie i kapitalizacja odsetek na koniec okresu, to cechy charakterystyczne dla tego depozytu. Zerwanie lokaty przed terminem może być bardzo bolesne dla klienta, gdyż w konsekwencji straci on wszystkie zgromadzone odsetki. Depozyt możemy założyć na okres 75 dni. Przy kwocie 10 000 złotych bank zaoferuje nam oprocentowanie 2,6% w skali roku co da nam zarobić ponad 43 złote, lub oprocentowanie niższe wynoszące 2,2% w skali roku dające nam osiągnąć zysk netto ponad 36 złotych. Lokatę skarbonka plus możemy otworzyć również na okres 45 dni z oprocentowaniem w wysokości 2,1% w skali roku, co da nam zarobić niecałe 21 złotych oczywiście od kwoty 10 000 złotych na lokacie. Lokata skarbonka może być założona bez plusa. W przypadku depozytu na okres 45 dni, oprocentowanie będzie równe 1,7% w skali roku. Zarobimy wówczas na lokacie około 17 złotych. Wpłacając na lokatę skarbonkę plus nasze 10 000 złotych, ale na okres 30 dni bank da nam stałe oprocentowanie w wysokości 2% w skali roku. Tutaj uda nam się zarobić 13,32 złotych. Zwykła lokata skarbonka bez plusa założona na okres 30 dni będzie oprocentowana na 1,6% w skali roku. Od naszej sumy pozwoli nam zarobić około 11 złotych.

Lokata Nr 1 Plus w Idea Banku.

Jak już wspomnieliśmy na początku Idea Bank, to bank jaki stara się przygotować tak oferty dla swoich klientów, aby w pełni sprostać ich wymaganiom. Oferta Lokaty Nr 1 Plus na pewno tym wymaganiom sprosta. Założymy ją mając od 500 do 1 000 000 złotych za pośrednictwem online lub aplikacji mobilnej. Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie w banku rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego. W przypadku trzymiesięcznego depozytu będzie on oprocentowany na 1,75% w skali roku, co od kwoty 10 000 złotych da zysk netto rzędu ponad 34 złotych. Decydując się na lokatę na okres dwóch miesięcy, oprocentowanie będzie w wysokości 1,65% w skali roku, co da nam osiągnąć zysk netto w wysokości niecałych 22 złotych. Mamy możliwość założenia depozytu bez plusa, ale wówczas oprocentowanie lokaty trzymiesięcznej będzie wynosiło 1,55 % w skali roku. Od naszej sumy na tej lokacie zarobimy niecałe 31 złotych. Zaletą oferty lokaty Nr 1 bez plusa jest to, ze aby móc z niej skorzystać nie musimy zakładać w banku konta. Lokatę Nr 1 założymy również na dwa miesiące z oprocentowaniem 1,45% skali roku. Tutaj wypracujemy zysk netto nieco ponad 19 złotych.

Lokata PING-PONG.

Lokata PING-PONG to lokata jednodniowa na jaką można wpłacić od 500 do 20 000 złotych. Z oferty mogą skorzystać i nowi i obecni klienci banku, ale jeden raz i pod warunkiem, że mają w banku konto osobiste. Depozyt można założyć online lub poprzez aplikację mobilną. Wpłacając 10 000 złotych na jeden dzień, oprocentowanie będzie w wysokości 1,75% w skali roku. Lokata pozwoli nam osiągnąć zysk netto w wysokości 0,35 złotych. Jest to jedna z ciekawszych propozycji Idea Banku.