Kredyt gotówkowy – jak się do niego dobrze przygotować

0
66

Kredyt gotówkowy to jeden z bardziej popularnych produktów udzielanych przez banki. To nic innego jak zawarcie umowy pomiędzy kredytobiorcą a bankiem na określoną kwotę. W obecnych czasach uzyskanie takiego kredytu jest proste i bardzo szybie.

Kredyt gotówkowy może być przeznaczony na dowolny cel, z którego nie trzeba się tłumaczyć przed bankiem. Kredyty w większości są brane w małych kwotach ale coraz częściej się zdarza, że kredytobiorcy kuszą się na duże kwoty. Każdy, kto chce skorzystać z kredytu gotówkowego, nim go dodatnie, jest dobrze sprawdzany przez bank. Klient musi być wiarygodny a przede wszystkim wypłacalny, czyli musi mieć zdolność kredytową. Biorąc taki kredyt należy pamiętać, że jest on zaciągany na krótki okres. W związku z tym raty mogą być dość wysokie.

Czy wszyscy mogą dostać kredyt gotówkowy?

Sama procedura zaciągnięcia kredytu nie jest skomplikowana. Nawet ilość lat, jaką mamy, nie stanowi żadnego problemu. Pozostaje tylko zachowanie zdrowego rozsądku. Osoby będące już na emeryturze czy nawet rencie mogą ubiegać się o taki kredyt. Wystarczy tylko mieć ostatni wycinek z renty czy emerytury oraz zaświadczenie z ZUS-u. Na podstawie tego wyliczana jest kwota kredytu, którą można bez problemu spłacić.

Procedury – co trzeba zrobić by dostać kredyt gotówkowy

Obecnie banki robią wszystko by sama procedura wzięcia kredytu gotówkowego trwała jak najszybciej i była jak najprostsza. Wszelkie formalności mogą być nawet dokonane przez internet. Bank oczywiście wymaga od klienta przedstawienia kilku ważnych dokumentów. Przede wszystkim musi mieć udokumentowane stałe, miesięczne przychody. Dzięki temu jest pewność, że klienta stać na zaciągany kredyt i regularne spłaty rat. Kolejną ważną sprawą jest historia kredytowa. Sprawdzane jest to w Biurze Informacji Kredytowej. Banki często też chcą by kredyt ubezpieczyć. Weksel in blanco czy tez zaświadczenie o ubezpieczeniu to najprostsze formy zabezpieczenia. Zabezpieczają się w ten sposób przed ewentualnymi problemami ze spłatą rat. Inną forma ubezpieczenia kredytu jest podżyrowanie kredytu przez osobę trzecią. Gdyby się okazało, że kredytobiorca nie jest w stanie spłacać kredytu to wtedy żyrant ponosi wszystkie koszty.