Kredyt samochodowy na używane auto

0
152

Często zdarza się tak że jesteśmy już zdecydowani na kupno nowego auta jedna nie możemy tego zrobić za gotówkę i w związku z tym ubiegamy się o pomoc w banku. Jak się jednak okazuje nie zawsze wiemy jak się za to zabrać. Proces ubiegania się o kredyt na kupno auta podzielony jest na kilka etapów które musimy przejść aby uzyskać kredyt.

Za fabrycznie nowy samochód w zależności od marki musimy zapłacić od 70 tysięcy. Używany samochód z tego samego segmentu będzie tańszy nawet o kilkadziesiąt tysięcy. Dlatego też wiele osób decyduje się jednak na zakup auta używanego. Taki zakup również możemy sfinansować korzystając z kredytu bądź też za gotówkę.

Kredyt na auto używane

Jeżeli zdecydujemy się już na kupno auta używanego powinniśmy zapoznać się z możliwościami jakie mamy do wyboru ubiegając się o kredyt gotówkowy oraz na co zwrócić uwagę wybierając bank który udzieli nam kredytu. Zakup używanego samochodu możemy sfinansować limitem debetowym w koncie czy tez kredytem gotówkowym, a zatem jeżeli tylko istnieje taka możliwość powinniśmy ją wziąć pod uwagę. W bankach bądź instytucjach bankowych oferujących te rozwiązania możemy znaleźć ciekawą i korzystną ofertę sfinansowania zakupu auta używanego. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na kredyt sprawdźmy wszystkie dostępne na rynku oferty. Z pewnością pomogą nam w tym internetowe porównywarki finansowe oraz kalkulatory kredytów samochodowych, ale przede wszystkim aktualne rankingi kredytów samochodowych zarówno na auta używane jak i nowe.

Kredyt na auto używane

Decydując się już na konkretną ofertę banku, sprawdźmy najważniejsze parametry wybranego przez nas kredytu. Na początku zwróćmy uwagę na to czy wymagana jest wpłata własna gdyż banki nie zawsze chcą sfinalizować całą transakcję. Drugą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę są wymogi ubezpieczeniowe, a zatem wart przekalkulować wszystkie ubezpieczenia których bank będzie od nas wymagał. Musimy również sprawdzić to na jakich zasadach będziemy mogli skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych i czy w tej ofercie taka opcja jest dostępna. Przy niektórych kredytach istnieje opcja zawieszenia spłaty części raty kapitałowej lub raty odsetkowej kredytu, w wielu przypadkach istnieje możliwość zawieszenia jednej raty raz w roku.

Zobacz także:  Jak podjąć decyzję dotyczącą kredytu samochodowego?

Kredyt na nowy samochód to zdecydowanie większy wydatek. Decydując się na kupno używanego samochodu możemy w dużym stopniu ograniczyć wysokość zaciąganego kredytu. Jednak decydując się na auto używane musimy też liczyć się ze znacznie większymi wymogami a co za tym idzie wyższą ceną kredytu ze strony banku.