Najlepszy kredyt gotówkowy?

0
162

Współczesne życie stawia przed ludźmi sporo wyzwań każdego dnia. Z tego powodu często ludzie są wręcz zmuszeni szukać dodatkowej gotówki(np. z powodu awarii, choroby czy zdarzenia losowego). W tym momencie naprzeciw potrzebom klientów wychodzą banki oraz instytucje pozafinansowe(parabanki). Klient do wyboru ma kredyty, pożyczki czy chwilówki. Jednakże co wybrać, aby dokonać najlepszego z możliwych wyborów. Jakie elementy przede wszystkim brać pod uwagę?

Według aktualnych badań prawie połowa Polaków co najmniej raz w roku zaciąga kredyt. Kredyty są udzielane najczęściej w przedziale od 1 000 do 5 000 zł. Kredyty te są zwykle udzielane osobom nie tylko z najniższym dochodem, ale także z dochodem powyżej 5 000 zł netto. Oczywiście osoby z większym dochodem wnioskują o wyższe kwoty. Kalkulacje dotyczące wyboru najtańszego kredytu obejmują przede wszystkim całkowitą kwotę do zapłaty. W przypadku kredytu na kwotę 4000zł całkowita kwota do zapłaty może wahać się od 4 347 do 5 440 zł. Co jest dość pokaźną różnicą i z tego względu warto zapoznać się z kilkoma ofertami oraz zadawać szczegółowe pytania.

Wartościowe cechy kredytu

Najlepszy kredyt gotówkowy to na pewno kredyt szybki. W niektórych bankach decyzja o przyznaniu kredytu udzielana jest już w pięć minut od złożenia wniosku. Kredyt może być przeznaczony na dowolny cel, co pozwala uniknąć powiadamiania kredytodawcy na co wykorzystaliśmy pieniądze z kredytu. Ważny przy wyborze kredytu jest także okres jego kredytowania, które utrzymują się w przedziale od trzech miesięcy do nawet dziesięciu lat, a wszystko zależy od potrzeb kredytobiorcy. Kredyt może stanowić nawet dwudziestokrotność dochodów kredytobiorcy. Warto także zadbać o pakiet ubezpieczeń kredytowych z uwagi na niepewną przyszłość, co zapewni bezpieczeństwo spłaty. Pamiętać również należy o tym, że kredyt jest dostępny w trzech postaciach jako kredyt gotówkowy, linia kredytowa oraz karta kredytowa.

Kredyt powinien być możliwy do skontrolowania, chociażby poprzez internetowe konto bankowe. Na pewno dostęp do pełnej informacji o kredycie powinna dostarczać osoba na stanowisku w banku.

Z powodu takiej ilości elementów mających wpływ na wybór kredytu powinno zapoznać się z wieloma ofertami różnych banków spośród których dopiero dokona się wyboru. Oczywiście najlepiej będzie jeśli kredyt będzie tani, a jego wysokość i czas spłaty dostosowany do indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć nasze zdolności finansowe spłaty rat oraz podstawowe cechy kredytu(czyli wskaźnik RRSO, opłaty za ubezpieczenia, koszt dodatkowych usług, wysokość raty i jej rodzaj, jakie produkty dołączono do kredytu, możliwość skorzystania z promocji).

W poszukiwaniu najlepszego dla nas kredytu na pewno pomogą liczne porównywarki kredytów online. Przy tworzeniu tego typu zestawień najczęściej brane są pod uwagę takie elementy jak całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego(RRSO), maksymalna możliwa do zaciągnięcia kwota kredytu, maksymalny okres kredytowania oraz czas oczekiwania na decyzję kredytową oraz inne atrakcyjne warunki. Ważna jest także wysokość prowizji banku za udzielenie kredytu. Oczywiście ostateczny wybór zależy od samego zainteresowanego i jego indywidualnych potrzeb. Każdy powinien we własnym zakresie przeliczyć swoje możliwości tak, aby nie było problemu ze spłatą kredytu. Problemy z kredytem mogą pchnąć kredytobiorcę w spiralę zadłużeniową, co rzadko dobrze się kończy.