Oszczędzanie, czy zadłużanie na święta?

0
175

Średnie wydatki gospodarstwa domowego w okresie świątecznym rosną mniej więcej o 1000 – 2000 złotych. Dobre zadłużenie na święta może okazać się znacznie lepsze niż długoterminowe oszczędzanie, ponieważ przy okazji zbudujesz pozytywną historię spłat zobowiązań, a to pozwoli w późniejszym czasie uzyskiwać jeszcze lepsze warunki podpisywania umów kredytowych. W artykule ocenisz potencjał oszczędzania i zadłużania świątecznego.

Podejście do zadłużenia gospodarstwa domowego na święta

Jedna z najlepszych praktyk to wykorzystanie oszczędności na święta oraz wsparcie niewielkim kredytem krótkoterminowym w celu zaspokojenia bardziej luksusowych potrzeb. Zaciąganie kredytu gotówkowego zależy do tego, czy jesteś gospodarzem całej imprezy świątecznej, czy wyłącznie gościem. Gospodarz według tradycji powinien wykazać się nieco większą jakością przyjęcia rodziny, przyjaciół. Zalety kredytu świątecznego to przede wszystkim nieco niższe koszty niż w standardowych ofertach, chociaż dalej warto porównywać krok po kroku wszystkie oferty. Do tego dochodzi brak potrzeby ubezpieczenia i zabezpieczenia umowy kredytowej przy stabilnej zdolności kredytowej. Nie musisz oczywiście korzystać wyłącznie z kredytu gotówkowego. Karta kredytowa w grudniu to również świetny pomysł ze względu na okres bezodsetkowy, który trwa to stycznia. Jeżeli w styczniu spłacisz zobowiązanie na karcie kredytowej nie narazisz się na dodatkowe koszty. Wiele osób po świętach w styczniu bierze nadgodziny ze względu na wyższą motywację do odzyskania równowagi w budżecie domowym.

Kredyt gotówkowy umożliwia zaspokojenie luksusowych potrzeb

Noworoczne wydatki to ciekawa perspektywa ze względu na liczne promocje w znanych marketach, czy sklepach internetowych. Polowanie na okazje przy nieco większym kapitale wynikającym z kredytu jest po prostu łatwiejsze. Okres wydatków noworocznych to też pewnego rodzaju inwestycja. W grudniu rosną wydatki na ozdoby świąteczne, wyższej jakości jedzenie, prezenty. Dla większości średnio zarabiających gospodarstw domowych zaciągnięcie kredytu gotówkowego to jedyne rozwiązanie, aby naprawdę godnie i bezproblemowo spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Przy spłacie kredytu budujesz poza tym pozytywną historię spłat, a to daje lepsze warunki kredytowania potrzeb w kolejnym okresie świątecznym.

Zobacz także:  Kredyt i pożyczka, podstawowe różnice

Czy warto sięgnąć po kredyt świąteczny?

Prawo stoi zdecydowanie po stronie kredytobiorcy. Koszty kredytów zostały w ostatnich latach uregulowane. Za kredyt gotówkowy nie zapłacisz dużo ze względu na rosnącą konkurencję pomiędzy dużymi i niszowymi instytucjami finansowymi.