Pożyczki bankowe i firmy pożyczkowe

0
127

Kredyty gotówkowe nazywane są także kredytami konsumpcyjnymi, ewentualnie pożyczkami. Jednak należy zdać sobie sprawę, że pożyczka gotówkowa zaciągnięta w banku nie jest tym samym co pożyczka gotówkowa o którą staramy się za pośrednictwem firmy pożyczkowej. Różnica polega między innymi na zasadach regulowania prawa, które w przypadku banków podlega ustawie o kredycie konsumenckim, firmy pożyczkowe natomiast pożyczają pieniądze w oparciu o prawo kodeksu cywilnego. Jest to jednoznaczne z tym, że za szybkość oraz brak jakichkolwiek formalności możemy zapłacić dużo więcej. Jeżeli więc szukamy tańszego rozwiązania, musimy przede wszystkim poświęcić więcej czasu na znalezienie najodpowiedniejszej dla siebie opcji. Ustawa o kredycie konsumenckim, która w znacznej mierze wyznacza kierunek działania placówek bankowych, obarcza je wieloma ograniczeniami, a przy okazji obowiązkami. Cena oraz zasady działania kredytu powinny być określone w sposób jasny i klarowny, tak, żeby nawet klient nie mający nigdy wcześniej do czynienia z kredytowaniem tego typu, nie miał najmniejszego problemu ze zrozumieniem zasad jego działania. Zanim podejmiemy decyzję o konsultacji z doradcą bankowym, warto przeszukać Internet w celu znalezienia odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania. Korzystanie z porównywarek online oraz kalkulatorów kredytowych powinno być dla nas na porządku dziennym

Darmowe pożyczki na niskie kwoty

Kredyty gotówkowe czy jak kto woli pożyczki gotówkowe w firmach pożyczkowych są udzielane klientowi zdecydowanie szybciej. Brak tu na pewno całej masy formalności, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych kredytów bankowych, a cały proces związany z ich otrzymaniem trwa dużo krócej. W tym przypadku jednak należy liczyć się z tym, że tego typu rozwiązania są nieco droższe. Jest to jednak bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują zastrzyku gotówki „na zaraz”. Wiele firm pożyczkowych udziela pierwszych pożyczek zupełnie za darmo. Okres spłaty zadłużenia w tym przypadku nie powinien przekroczyć 60 dni. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dużo większej kwoty. W tym przypadku wizyta w banku może okazać się niezbędna. Maksymalna kwota, jaką możemy uzyskać od banku, określana jest na podstawie ustawy. Obecnie wynosi ona 255.550 złotych w okresie kredytowania wynoszącym 10 lat. Jednak o pełną kwotę mogą ubiegać się tylko i wyłącznie osoby, które są w stanie udokumentować w banku wysokie dochody a przy okazji mają bardzo dobrą zdolność kredytową. Przeciętny Kowalski raczej nie ma co liczyć na otrzymanie kredytu w tej wysokości.

Pojęcie zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa określana jest jako możliwość spłacenia zaciągniętego kredytu w wyznaczonym terminie. Zanim uzyskamy pozytywną opinię banku, musi on bardzo dokładnie i skrupulatnie sprawdzić, czy nasze dochody są odpowiednio wysokie oraz wypłacane regularnie na nasze konto w banku. Oczywiście konieczne jest również sprawdzenie, czy dotychczasowo zaciągnięte zobowiązania spłacane były terminowo i czy kolejne nie będzie stanowiło dla nas zbyt wysokiego obciążenia naszego budżetu. Kredyty gotówkowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich, które posiadają pełną zdolność kredytową. Źródła dochodu preferowane przez banki to przede wszystkim umowa o pracę, ewentualnie własna działalność gospodarcza a także renta i emerytura. O kredyt gotówkowy mogą starać się również ci wszyscy, którzy pracują poza granicami kraju. Jednak swoje dochody przelewają na rachunek bankowy w Polsce. Jest to dobra wiadomość szczególnie dla tych, którzy pracują za granicą, a zaoszczędzone pieniądze planują przeznaczyć na budowę domu lub zakup mieszkania. Im o wiele łatwiej będzie spłacać zaciągnięty w kraju kredyt, gdyż stawki godzinowe za wykonywaną pracę na terenie Unii Europejskiej i poza nią, znacznie odbiegają od najniższej stawki wynagrodzenia w Polsce.