Pozytywna historia kredytowa

0
124

Decydując się na pożyczkę gotówkową musimy przed bankiem udowodnić, że jesteśmy godni zaufania i będziemy w stanie spłacić zadłużenie. Jednak podstawą do uzyskania jakiejkolwiek pożyczki jest nieskazitelnie czyta historia kredytowa. Jak ją uzyskać?

Co to jest historia kredytowa?

Zanim przejdziemy do sedna warto sobie przywołać pojęcie 'historia kredytowa’. Jest to określony zbiór informacji, które mówią o aktualnych i przeszłych zobowiązaniach finansowych. Historia kredytowa jest gromadzona w instytucji nazywanej BIK, gdzie przechowywana jest przez okres 5 lat. Może być pozytywna bądź negatywna. Tworzona jest na podstawie kredytów, pożyczek czy też debetów. Odnotowana zostały też potencjalne opóźnienia w spłatach poprzedniego kredytu. Od tego zależy czy klient jest po prostu kimś wiarygodnym.

Tworzenie swojej historii kredytowej

Każdy człowiek ma wpływ na to jak będzie wyglądała jego historia kredytowa. Trzeba dbać o to, żeby była przede wszystkim pozytywna. Każdy z negatywną historią nie jest traktowany jak ktoś godny zaufania, który będzie nagle spłacał raty kredytu bez żadnych opóźnień. Warto przestrzegać zatem kilku rad:

-należy spłacać zobowiązania w terminie
-rozsądne pożyczanie pieniędzy jest wskazane
-rozmowa z bankiem jeśli jest problem ze spłatą
-udzielenie zgody na przetwarzanie danych o już spłaconym kredycie

Dzięki tym kilku radom unikniesz odmowy przy przydzielaniu kredytu, gdyż zbudowałeś właśnie swoją pierwszą, pozytywną historię kredytową.

Pozytywna historia kredytowa

Najlepiej mieć kilka produktów na liście kredytowej i każde z nich spłacać terminowo. Nie ma innego złotego środka, który sprawi, że uzyskamy kolejny kredyt. Ważny jest tutaj także umiar. Firma, która zamierza nam pożyczyć pieniądze musi także wiedzieć, że nie wpadniemy w problemy finansowe, które uniemożliwią spłacanie zaległości. W ten sposób uzyskamy szybko pieniądze na zaległe rachunki czy też inne nieplanowane wydatki. Częste pożyczanie poniekąd jest błędem. Przemyślana decyzja jest kluczem do sukcesu a nie kolejne branie następnej pożyczki. Jeśli zdecydujemy się kupić sprzęt na AGD to powinniśmy zadbać o to, żeby raty raty nie były oprocentowane. To z pewnością dobrze wpłynie na pozytywną decyzję kredytową. Pokazuje to przede wszystkim, że jesteśmy odpowiedzialni i godni zaufania a to najważniejsze. Ważne jest nie spłacanie jednej pożyczki za drugą, gdyż można wpaść w poważne problemy finansowe. Jeśli faktycznie tak się stanie warto rozmawiać z pożyczkodawcą. W ten sposób można wymyślić naprawdę dobre rozwiązanie problemu.

Zobacz także:  Jak wybrać najtańszą pożyczkę gotówkową?

O czym warto pamiętać?

Nasza historia kredytowa to na pewien sposób obraz jak widzą nas banki jeśli chodzi o spłacanie zobowiązań. Muszą dostać pełny zakres informacji czy pod tym względem mogą nam zaufać. Niespłacanie w terminie rat kredytu może prowadzić do naprawdę dużego zadłużenia. Odsetki mogą urosnąć do gigantycznych rozmiarów a dopiero wtedy trudno będzie nam sobie z tym poradzić.