W drodze do kredytu mieszkaniowego

0
178

Uzyskanie zgody na kredyt mieszkaniowy może wydawać się trudnym procesem. Zrozumienie, co jest zaangażowane w uzyskanie aprobaty – może wydawać się ciągłą walką, szczególnie, jeśli wcześniej się nie powiodło. Jesteśmy po to, aby pomóc Ci w nawigowaniu w procesie zatwierdzania, dlatego opracowaliśmy niniejszy przewodnik. Aby upewnić się, że zrobisz wszystko co konieczne, ubiegając się o pożyczkę mieszkaniową, postępuj zgodnie z poniższymi poradami, a wkrótce będziesz na dobrej drodze do nowej pożyczki mieszkaniowej.

Jeśli marzyłeś o posiadaniu własnego domu już od jakiegoś czasu, ale nie udało Ci się uzyskać zatwierdzenia, poniższe wskazówki pomogą ci uzyskać dostęp do właściwej pożyczki mieszkaniowej odpowiadającej twoim potrzebom.

Zdecyduj się na swój limit.

Sprawdź, jaki jest Twój budżet i ile możesz zapłacić w spłacie kredytu hipotecznego. Bądź realistą przy swoim budżecie i uwzględnij 5% więcej, aby nie być zbyt ograniczonym. Skorzystaj z kalkulatora spłaty kredytu hipotecznego, aby dowiedzieć się, na co Cię stać. Nie zapomnij również uwzględnić kosztów początkowych. Skorzystaj z kalkulatora kosztów zakupu, aby dowiedzieć się, jakie mogą one być dla Twojej sytuacji.

Utwórz budżet.

Jeśli wcześniej się nie powiodło – czas sprawdzić budżet i stworzyć realistyczny. Celem jest trzymanie się tego budżetu przez co najmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o kredyt mieszkaniowy. Musisz mieć solidną historię oszczędności, aby pożyczkodawcy mogli zobaczyć, jak możesz zaoszczędzić i czy masz dobry depozyt.

Stwórz stabilność.

Jest to ważny aspekt w uzyskaniu zatwierdzenia kredytu mieszkaniowego. Kredytodawcy lubią widzieć, że twoja sytuacja życiowa jest stabilna. Musisz mieć stabilną pracę i pokazać stabilną historię wypożyczeń. Jeśli musisz zmienić pracę w tym sześciomiesięcznym okresie, staraj się pozostać w tej samej branży lub wstrzymaj się, zmieniając karierę, aż do momentu zatwierdzenia pożyczki mieszkaniowej.

Zobacz także:  Kredyt hipoteczny a dodatkowe ubezpieczenia

Poznaj status raportu kredytowego.

Wraz z trzema punktami powyżej, twoja historia kredytowa będzie odgrywać dużą rolę w uzyskaniu zatwierdzenia na kredyt mieszkaniowy. Czy wiesz, co mówi o tobie treść Twojej karty kredytowej? Czy masz jakieś zaległe długi, które nie zostały zapłacone? Kredytodawcy wykorzystają plik kredytowy do obliczenia wyniku kredytowego, który określa, czy pożyczą Ci fundusze, czy nie. Dostęp do pliku kredytowego można uzyskać na stronie.

Pokaż, że możesz żyć w granicach swoich możliwości.

Jeśli masz karty kredytowe, zmniejsz swoje limity, a jeśli masz więcej niż jedną, zmniejsz ją do jednej lub żadnej. Ważnym faktem jest to, że za każde 100 zł limitu kredytowego zmniejszasz swoją zdolność kredytową nawet o 500 zł. Ważne jest, aby unikać kart kredytowych. Dotyczy to również kart sklepowych. Pożyczki osobiste również się liczą, więc im mniej masz długów podczas ubiegania się o kredyt mieszkaniowy, tym wyższy będzie twój wskaźnik akceptacji.