Wkład własny

0
171

Przed wyborem kredytu hipotecznego warto jest uzbierać najpierw określoną sumę pieniędzy, aby móc w części sfinansować daną inwestycję. Wiele banków ma spore zaostrzenia wymagań, co do osób, które chcą wziąć kredyt bez wkładu własnego. Jednym z takich banków jest Deutsche Bank. Tutaj jeżeli osobą, która stara się o kredyt bez wkładu własnego jest osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą, bank takiej osobie odmówi przyznania kredytu. w przypadku, kiedy mamy działalność gospodarczą bank zażąda od nas wniesienia co najmniej dziesięciu procent kwoty potrzebnej na inwestycję z własnej kieszeni. Jeśli nie mamy takowej kwoty nie otrzymamy w tym banku kredytu. Takich banków jest wiele. Chociażby Bank Nordea. Tutaj jeśli chcemy uzyskać kredyt z LTV powyżej dziewięćdziesięciu procent musimy mieć udokumentowany dochód co najmniej na poziomie sześciu tysięcy do dziesięciu tysięcy, jeśli w rodzinie jest więcej osób.

Coraz więcej osób najpierw odkłada pieniądze, aby mieć jakiś wkład własny, a dopiero potem decyduje się na wzięcie kredytu na kupno domu czy też mieszkania. Jeśli mamy gdzie mieszkać jest to bardzo dobre rozwiązanie. Możemy odłożyć spora sumę i tym samym otrzymać kredyt na o wiele lepszych warunkach. Obecnie od 2014 roku każdy kto ubiega się o kredyt na kupno mieszkania musi mieć co najmniej dziesięć procent wartości nieruchomości jaką chce kupić. Jeżeli jej nie ma żaden bank nie udzieli mu takiego kredytu. do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć inne koszta związane z wzięciem kredytu, chociażby jego ubezpieczenie.

Dzisiejsze banki wolą klientów, którzy oszczędzają. Stawiają bardziej na tych, którzy mają część wkładu własnego na sfinansowanie kupna danej nieruchomości. Widocznie w oczach takiego banku, ktoś kto ma wkład własny i potrafi oszczędzać jest bardziej rzetelnym klientem. Będzie starał się zawsze mieć pieniądze na wpłatę raty kredytu i wpłacać go na czas. Takich klientów ceni się obecnie najbardziej, ale nie powinno się całkowicie lekceważyć tych którzy nie mają wkładu własnego. Nie każdy może odłożyć pieniądze, a może też mieć marzenie o własnym domu czy też mieszkaniu. Takich ludzi nie wolno skreślać tylko trzeba przygotować taką ofertę, która będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy - jak się do niego dobrze przygotować